Kamera Sistemleri Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Genel adıyla CCTV olarak bilinen güvenlik amacıyla kullanılan kamera sistemleri, birçok alanda kullanılmasıyla bilinen en popüler güvenlik sistemidir. Kamera sistemlerinde kapalı  devre televizyon sistemi kullanıldığı için, yetkili kişilerin ayrıntılı bir şekilde çevre kontrolleri yapmasını sağlar.

Kamera Sistemleri Çeşitleri:

Dış ve iç mekanlara uygun olan birçok kamera sistem çeşidi bulunmaktadır:

-Zoom (Yakınlaştırma) yapabilen kamera sistemleri

-Gece görüşü özelliğine sahip kamera sistemleri

-Box  kamera sistemleri

-Kablosuz kamera sistemleri

-Dome kamera sistemleri

Kamera Sistemlerinin Kullanım Faydaları Nelerdir?

Suçların yoğun işlendiği kentlerde, hemen hemen her alanı inceleyen kameralar, suçluları caydırarak olası felaketlerin önüne geçmesiyle kamera sisteminin en büyük fadası olarak sayılmakta. Suçlu ya da suçsuz davalık durumlarda, görüntüler birer kanıt olarak sayıldığı için birçok alanda sıklıkla kullanılıyor. Sokaklarda suç dahi olmasa, insanların güvenlik kameraları karşısında kendilerini güvende hissetmelerini sağlar.

Kamera Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Kamera sistemleri ilk çıktıkları yıllarda oldukça pahalı olduğu için sadece bankalar ve benzeri yerlerde kullanılabiliyordu. Ancak teknolojinin de gelişmesiyle ve artan ihtiyaçlardan ötürü kamera sistemleri hemen hemen her yerde kullanılmaktadır. İşte kamera sistemlerinin kullanıldığı bazı yerler:

  1. AVM’ler
  2. Otoparklar
  3. Kamuya ait tüm binalarda
  4. Parklarda
  5. Kafelerde
  6. Evlerde

 Gibi bir çok alanda kullanılmaktadır.

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Henüz Hiç Yorum Yapılmadı..

Yorum Yaz